תומר גבעתי

+ פרטי המסלול

מסלול ״תומר״ בחטיבת גבעתי מאפשר שירות משמעותי בחטיבה בעלת היסטוריה מפוארת. במסגרת ההכשרה ביחידה, יעבור החייל התמחות בכלי נשק, אימוני כושר, קרב מגע, הסוואה, ניווט ועוד. המסלול יאפשר לחייל לשמור על אורח חיים חרדי במסגרת הצבאית. החיילים במסלול זכאים לאוכל כשר למהדרין, תפילות במניין, ליווי של רבנים, שיעורי תורה יומיים ועוד.

+ למי מיועד המסלול

מסלול תומר בגבעתי מיועד ובנוי כולו עבור הציבור החרדי בגילאי 18-21. המסלול משלב בין אורח החיים החרדיים והמצוינות בלחימה ובקרב. על מנת לשמר את הרוחניות של החיילים, השירות הוא שירות מגדרי לגברים בלבד, כשרות המזון מהודרת ולחיילים מגיע חיזוק תורני מידי יום. השבתות מתקיימות בליווי רבנים, וכל התפילות נערכות במניין. המסלול מתאים לבעלי פרופיל 82 ומעלה.

+ תשלומי משפחה

במטרה לשמור על אורח החיים של החיליים הנשואים, צה״ל מציע תמיכה וסיוע בגובה של עד 4,359₪ בנוסף לשכר הבסיס. סיוע זה מגיע לחייל כאשר הוא אב ליד/ה או שאשתו בהריון/סטודנטית. כמו כן הצבא יכול לסייע בערוצים נוספים כגון: שכר דירה, היתר עבודה, מענקי מזון, תווי שי לחג וסיוע כלכלי. גם חייל בודד רשאי להגיש בקשה לכל אותם הערוצים.

+ שנת משימה

חייל בוגר ישיבה חרדית שסיים את השנתיים של שירותו הקרבי יכול לבקש לצאת לשנת משימה. בשנה זו יוכל החייל לרכוש מקצוע לחיים ולהשלים את השכלתו וכך להתשלב בשוק העבודה האזרחי. במסגרת שנת השירות החיילים זוכים לליווי תעסוקי, ייעוץ והדרכה בנושא השתלבות בשוק התעסוקה. מטרת שנת המשימה היא להכין את החייל לחיים שאחרי השירות הצבאי בו הוא תרם והגן על המולדת. שנת המשימה וההכשרה במהלכה ניתנת ללא עלות.

להצטרפות

לפרטים והצטרפות למסלול

מסלולים דומים:

נצח יהודה

גדוד ״נצח יהודה״ (97) הוא גדוד חרדי השייך לחטיבת כפיר הפועל בגזרת ג'נין

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן

חרדים בצנחנים

גם חרדי וגם צנחן! מסלול חרדיים בצנחים מאפשר לחייל לשרת שירות משמעותי ולשמור על אורח החיים שלו

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן

מגני הנגב

במסלול ״מגני הנגב״ משרתים החיילים בחיל האוויר ומטרת שירותם הוא לשמור על בסיסיו של חיל האוויר הפרושים בדרום הארץ

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן
לכל המסלולים