חרדים בצנחנים

+ פרטי המסלול

הלוחמים בפלוגה החרדית בצנחנים משרתים את עם ישראל תוך שמירה על אורח החיים החרדי, הכולל הקפדה על כשרות מהדרין, תפילות במניין, שיעור תורה יומי ושירות מגדרי לבנים בלבד. תחילה החיילים עוברים טירונות ואימון מתקדם, ולאחר מכן משתלבים בתפקידי לחימה בכל הזירות. במסלול הלוחמה עוברים החיילים אימוני כושר גופני, קרב מגע, אימוני הסוואה, אמוני מסוקים וצניחה, התמחויות בנשק ועוד.

+ למי מיועד המסלול

מסלול חרדים בצנחנים מיועד ובנוי כולו עבור הציבור החרדי בגילאי 18-21. המסלול משלב בין אורח החיים החרדיים והמצוינות בשדה הקרב. על מנת לשמר את הרוחניות של החיילים, השירות הוא שירות מגדרי לגברים בלבד, כשרות המזון מהודרת ולחיילים מגיע חיזוק תורני מידי יום. השבתות מתקיימות בליווי רבנים, וכל התפילות נערכות במניין. המסלול מתאים לבעלי פרופיל 82 ומעלה אשר עברו את הגיבוש ליחידה.

+ תשלומי משפחה

במטרה לשמור על אורח החיים של החיליים הנשואים, צה״ל מציע תמיכה וסיוע בגובה של עד 4,359₪ בנוסף לשכר הבסיס. סיוע זה מגיע לחייל כאשר הוא אב ליד/ה או שאשתו בהריון/סטודנטית. כמו כן הצבא יכול לסייע בערוצים נוספים כגון: שכר דירה, היתר עבודה, מענקי מזון, תווי שי לחג וסיוע כלכלי. גם חייל בודד רשאי להגיש בקשה לכל אותם הערוצים.

+ שנת משימה

חייל בוגר ישיבה חרדית שסיים את השנתיים של שירותו הקרבי יכול לבקש לצאת לשנת משימה. בשנה זו יוכל החייל לרכוש מקצוע לחיים ולהשלים את השכלתו וכך להתשלב בשוק העבודה האזרחי. במסגרת שנת השירות החיילים זוכים לליווי תעסוקי, ייעוץ והדרכה בנושא השתלבות בשוק התעסוקה. מטרת שנת המשימה היא להכין את החייל לחיים שאחרי השירות הצבאי בו הוא תרם והגן על המולדת. שנת המשימה וההכשרה במהלכה ניתנת ללא עלות.

להצטרפות

לפרטים והצטרפות למסלול

מסלולים דומים:

תומר גבעתי

מסלול ״תומר״ מאפשר לציבור החרדי לקחת חלק בהגנת המולדת מבלי לפגוע באורך החיים החרדי

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן

נצח יהודה

גדוד ״נצח יהודה״ (97) הוא גדוד חרדי השייך לחטיבת כפיר הפועל בגזרת ג'נין

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן

מגני הנגב

במסלול ״מגני הנגב״ משרתים החיילים בחיל האוויר ומטרת שירותם הוא לשמור על בסיסיו של חיל האוויר הפרושים בדרום הארץ

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן
לכל המסלולים