כבאות והצלה

+ פרטי המסלול

מסלול הגיוס לחדרים ״כבאות והצלה״ הוא מסלול המאפשר למתגייס החרדי להפוך ללוחם אש, ולהתמחות בחילוץ והצלה, עזרה ראשונה וטיפול בחומרים מסוכנים. ההכשרה לכבאות האזרחית נמשכת כחודש וחצי. עם סיום ההכשרה יקבל המתגייס תעודה מקצועית שתאפשר לו להשתלב בתחום כיבוי האש באזרחות. למצטייני ההכשרה תנתן אפשרות לקבל תעודות נוספות כגון, רישיון ב', רישיון ג', רישיון מעל 12 טון, רישיון כבאית ורישיון לרכב ביטחון.

+ למי מיועד המסלול

מסלול ״כבאות והצלה״ מיועד לציבור החרדי בגילאי 18-21. המסלול מאפשר לציבור השומר תורה ומצוות להשתלב בצבא מבלי לפגוע באורח החיים שלו. בכדי לא לפגוע ברוחניות של החיילים, השירות הוא שירות מגדרי לגברים בלבד, כשרות המזון המחולקת לחיילים היא למהדרין ולחיילים מגיע חיזוק תורני מידי יום. במידה ועל החייל להישאר בבסיס בשבת, הוא יקבל ליווי רבני, וכל התפילות יערכו במניין. המסלול מיועד לבעלי פרופיל רפואי של 64 ומטה.

+ תשלומי משפחה

במטרה לשמור על אורח החיים של החיליים הנשואים, צה״ל מציע תמיכה וסיוע בגובה של עד 4,359₪ בנוסף לשכר הבסיס. סיוע זה מגיע לחייל כאשר הוא אב ליד/ה או שאשתו בהריון/סטודנטית. כמו כן הצבא יכול לסייע בערוצים נוספים כגון: שכר דירה, היתר עבודה, מענקי מזון, תווי שי לחג וסיוע כלכלי. גם חייל בודד רשאי להגיש בקשה לכל אותם הערוצים.

+ שנת משימה

חייל בוגר ישיבה חרדית שסיים את השנתיים של שירותו יכול לבקש לצאת לשנת משימה. בשנה זו יוכל החייל לרכוש מקצוע לחיים ולהשלים את השכלתו וכך להתשלב בשוק העבודה האזרחי. במסגרת שנת השירות החיילים זוכים לליווי תעסוקי, ייעוץ והדרכה בנושא השתלבות בשוק התעסוקה. מטרת שנת המשימה היא להכין את החייל לחיים שאחרי השירות הצבאי בו הוא תרם והגן על המולדת. שנת המשימה וההכשרה במהלכה ניתנת ללא עלות.

להצטרפות

לפרטים והצטרפות למסלול

מסלולים דומים:

אלקטרונאי

מסלול גיוס החרדים ״אלקטרונאי״ מאפשר לציבור החרדי לשרת שירות משמעותי בצבא ההגנה לישראל ולזכות במקצוע לחיים

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן

אחראי ניהול מלאי

מסלול ״אחראי ניהול מלאי״ הוא מסלול גיוס חרדי במסגרתו החייל אחראי על ניהול וביצוע של הזמנות חלפים

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן

חשמלאי מעשי/מוסמך

מסלול ״חשמלאי מעשי/מוסמך״, הינו מסלול גיוס והכשרת חרדים בתחום תשתיות החשמל

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן
לכל המסלולים