טכנאי מכונות – מש"א

+ פרטי המסלול

מסלול ״טכנאי מכונות – מש"א״ הוא מסלול גיוס לציבור החרדי, במסגרתו עובר החייל לימודי טכנאי מכונות מוסמך. במסגרת הקורס יזכו החיילים לידע מקצועי בתחומים הבאים: מבוא למחשבים, מתמטיקה, אנגלית לטכנאים, עקרונות השרטוט הטכני, גרפיקה למהנדסים, תורת החומרים, מכאניקה טכנית, בטיחות, חוזק חומרים, תכנון מערכות ממוחשבות, רובוטיקה ועוד. הלימודים יתקיימו אחת לשבוע במשך שנתיים בין השעות 16:00-20:00 במרכז השיקום ההחזקה בתל השומר. מועמדים ללא תעודת בגרות יעברו מכינה של שנה ולאחר מכן ישולבו בקורס. במהלך תקופת במהחנים הלימודים יתקיימו פעמיים בשבוע.

+ למי מיועד המסלול

מסלול ״טכנאי מכונות – מש"א״ מיועד לציבור החרדי בגילאי 18-21. המסלול מאפשר לציבור השומר תורה ומצוות להשתלב בצבא מבלי לפגוע באורח החיים שלו. בכדי לא לפגוע ברוחניות של החיילים, השירות הוא שירות מגדרי לגברים בלבד, כשרות המזון המחולקת לחיילים היא למהדרין ולחיילים מגיע חיזוק תורני מידי יום. במידה ועל החייל להישאר בבסיס בשבת, הוא יקבל ליווי רבני, וכל התפילות יערכו במניין. המסלול מיועד לבעלי פרופיל רפואי של 64 ומטה.

+ תשלומי משפחה

במטרה לשמור על אורח החיים של החיליים הנשואים, צה״ל מציע תמיכה וסיוע בגובה של עד 4,359₪ בנוסף לשכר הבסיס. סיוע זה מגיע לחייל כאשר הוא אב ליד/ה או שאשתו בהריון/סטודנטית. כמו כן הצבא יכול לסייע בערוצים נוספים כגון: שכר דירה, היתר עבודה, מענקי מזון, תווי שי לחג וסיוע כלכלי. גם חייל בודד רשאי להגיש בקשה לכל אותם הערוצים.

+ שנת משימה

הקורס הינו במקום שנת המשימה.

להצטרפות

לפרטים והצטרפות למסלול

מסלולים דומים:

הנדסאי תכנון ופיתוח

מסלול גיוס החרדים ״הנדסאי תכנון ופיתוח״ הוא שירות המשלב בין לימודי תואר הנדסאי וצבירת ניסיון מקצועי

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן

חשמלאי מעשי/מוסמך

מסלול ״חשמלאי מעשי/מוסמך״, הינו מסלול גיוס והכשרת חרדים בתחום תשתיות החשמל

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן

טכנאי מכונות – מש"א

מסלול ״טכנאי מכונות – מש"א״ הוא מסלול עבור הציבור החרדי, במסגרתו עובר החייל לימודי טכנאי מכונות מוסמך

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן
לכל המסלולים