חשמלאי מעשי/מוסמך

+ פרטי המסלול

מסלול ״חשמלאי מעשי/מוסמך״, הינו מסלול גיוס והכשרת חרדים בתחום תשתיות החשמל. בסגרת מסלול זה החיילים מתמחים במיזוג אוויר, גנראטורים, מכונות או דודי שמש. ההכשרה כוללת מכינה שאורכה כחודשיים, ולאחר מכן הכשרה נוספת הנמשכת כארבעה או כשבעה חודשים בהתאם. בסוף ההכשרה החיילים מקבלים תעודת מקצועית ממשרד התמ״ת.

+ למי מיועד המסלול

מסלול ״חשמלאי מעשי/מוסמך״ מיועד לציבור החרדי בגילאי 18-21. המסלול מאפשר לציבור השומר תורה ומצוות להשתלב בצבא מבלי לפגוע באורח החיים שלו. בכדי לא לפגוע ברוחניות של החיילים, השירות הוא שירות מגדרי לגברים בלבד, כשרות המזון המחולקת לחיילים היא למהדרין ולחיילים מגיע חיזוק תורני מידי יום. במידה ועל החייל להישאר בבסיס בשבת, הוא יקבל ליווי רבני, וכל התפילות יערכו במניין. המסלול מיועד לבעלי פרופיל רפואי של 64 ומטה.

+ תשלומי משפחה

במטרה לשמור על אורח החיים של החיליים הנשואים, צה״ל מציע תמיכה וסיוע בגובה של עד 4,359₪ בנוסף לשכר הבסיס. סיוע זה מגיע לחייל כאשר הוא אב ליד/ה או שאשתו בהריון/סטודנטית. כמו כן הצבא יכול לסייע בערוצים נוספים כגון: שכר דירה, היתר עבודה, מענקי מזון, תווי שי לחג וסיוע כלכלי. גם חייל בודד רשאי להגיש בקשה לכל אותם הערוצים.

+ שנת משימה

קורס חשמלאי מוסמך הינו במקום שנת הלימודים.

להצטרפות

לפרטים והצטרפות למסלול

מסלולים דומים:

מפעיל צמ"ה

״מפעיל ציוד מכאני הנדסי (צמ״ה)״ הוא מסלול גיוס חרדים, שבמסגרתו, רוכש החייל ניסיון בסלילת תשתיות, בהריסת מבנים ובהנדסה אזרחית

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן

מפעיל תקשורת ורדיו מבצעי (תמי"ר)

״מפעיל תקשורת ורדיו מבצעי״ הוא מסלול גיוס חרדי, שבמסגרתו לומד החייל כיצד לתפעל מערכות תקשוב, קשר ורדיו במרחב הפיקוד

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן

מכונאי – חשמלאי רכב

״מכונאי - חשמלאי רכב״ הוא מסלול גיוס לחרדים המזכה בתעודה מטעם משרד הכלכלה (התמ״ת)

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן
לכל המסלולים