הנדסאי תכנון ופיתוח

+ פרטי המסלול

מסלול גיוס החרדים ״הנדסאי תכנון ופיתוח״ הוא שירות המשלב בין לימודי תואר הנדסאי וצבירת ניסיון מקצועי. החיילים במסלול לומדים תואר הנדסאי תעשייה וניהול במכללת אורט סינגאלובסקי, ובו בזמן צוברים ניסיון מעשי בשטח. החיילים עובדים בשיתוף פעולה עם מנהלי הייצור במפעל הטנקים של צה״ל. ההכשרה מזכה בתעודה מטעם משרד התמ"ת (משרד הכלכלה).

+ למי מיועד המסלול

מסלול ״הנדסאי תכנון ופיתוח״ מיועד לציבור החרדי בגילאי 18-21. המסלול מאפשר לציבור השומר תורה ומצוות להשתלב בצבא מבלי לפגוע באורח החיים שלו. בכדי לא לפגוע ברוחניות של החיילים, השירות הוא שירות מגדרי לגברים בלבד, כשרות המזון המחולקת לחיילים היא למהדרין ולחיילים מגיע חיזוק תורני מידי יום. במידה ועל החייל להישאר בבסיס בשבת, הוא יקבל ליווי רבני, וכל התפילות יערכו במניין. המסלול מיועד לבעלי פרופיל רפואי של 64 ומטה.

+ תשלומי משפחה

במטרה לשמור על אורח החיים של החיליים הנשואים, צה״ל מציע תמיכה וסיוע בגובה של עד 4,359₪ בנוסף לשכר הבסיס. סיוע זה מגיע לחייל כאשר הוא אב ליד/ה או שאשתו בהריון/סטודנטית. כמו כן הצבא יכול לסייע בערוצים נוספים כגון: שכר דירה, היתר עבודה, מענקי מזון, תווי שי לחג וסיוע כלכלי. גם חייל בודד רשאי להגיש בקשה לכל אותם הערוצים.

+ שנת משימה

הקורס בסגרת מסלול ״הנדסאי תכנון ופיתוח״ הינו במקום שנת המשימה. לימודים אלו משתלבים עם הניסיון המעשי שצבר החייל במהלך שירותו. וכך, הם יוצרים את השילוב המושלם שבין ידע וניסיון.

להצטרפות

לפרטים והצטרפות למסלול

מסלולים דומים:

מפעיל תקשורת ורדיו מבצעי (תמי"ר)

״מפעיל תקשורת ורדיו מבצעי״ הוא מסלול גיוס חרדי, שבמסגרתו לומד החייל כיצד לתפעל מערכות תקשוב, קשר ורדיו במרחב הפיקוד

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן

מכונאי – חשמלאי רכב

״מכונאי - חשמלאי רכב״ הוא מסלול גיוס לחרדים המזכה בתעודה מטעם משרד הכלכלה (התמ״ת)

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן

כבאות והצלה

מסלול הגיוס לחדרים ״כבאות והצלה״ הוא מסלול המאפשר למתגייס החרדי להפוך ללוחם אש

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן
לכל המסלולים