אפסנאי טכני

+ פרטי המסלול

מסלול ״אפסנאי טכני״ הוא מסלול גיוס חרדי, המאפשר לחייל המשרת בו לסיים את שירותו הצבאי כשבידיו תעודה מקצועית. לאחר ההכשרה, שאורכה כחודש וחצי, שבמהלכה מתמודד החייל עם ניהול מלאי, לוגיסטיקה ותפעול מערכות, החייל מוצב ביחידה שלו. שם הוא רוכש ניסיון בניהול מלאי וניהול מלאי ממוחשב.

+ למי מיועד המסלול

מסלול ״אפסנאי טכני״ מיועד לציבור החרדי בגילאי 18-21. המסלול מאפשר לציבור השומר תורה ומצוות להשתלב בצבא מבלי לפגוע באורח החיים שלו. בכדי לא לפגוע ברוחניות של החיילים, השירות הוא שירות מגדרי לגברים בלבד, כשרות המזון המחולקת לחיילים היא למהדרין ולחיילים מגיע חיזוק תורני מידי יום. במידה ועל החייל להישאר בבסיס בשבת, הוא יקבל ליווי רבני, וכל התפילות יערכו במניין. המסלול מיועד לבעלי פרופיל רפואי של 64 ומטה.

+ תשלומי משפחה

במטרה לשמור על אורח החיים של החיליים הנשואים, צה״ל מציע תמיכה וסיוע בגובה של עד 4,359₪ בנוסף לשכר הבסיס. סיוע זה מגיע לחייל כאשר הוא אב ליד/ה או שאשתו בהריון/סטודנטית. כמו כן הצבא יכול לסייע בערוצים נוספים כגון: שכר דירה, היתר עבודה, מענקי מזון, תווי שי לחג וסיוע כלכלי. גם חייל בודד רשאי להגיש בקשה לכל אותם הערוצים.

+ שנת משימה

חייל בוגר ישיבה חרדית שסיים את השנתיים של שירותו יכול לבקש לצאת לשנת משימה. בשנה זו יוכל החייל לרכוש מקצוע לחיים ולהשלים את השכלתו וכך להתשלב בשוק העבודה האזרחי. במסגרת שנת השירות החיילים זוכים לליווי תעסוקי, ייעוץ והדרכה בנושא השתלבות בשוק התעסוקה. מטרת שנת המשימה היא להכין את החייל לחיים שאחרי השירות הצבאי בו הוא תרם והגן על המולדת. שנת המשימה וההכשרה במהלכה ניתנת ללא עלות.

להצטרפות

לפרטים והצטרפות למסלול

מסלולים דומים:

חשמלאי מעשי/מוסמך

מסלול ״חשמלאי מעשי/מוסמך״, הינו מסלול גיוס והכשרת חרדים בתחום תשתיות החשמל

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן

אחראי ניהול מלאי

מסלול ״אחראי ניהול מלאי״ הוא מסלול גיוס חרדי במסגרתו החייל אחראי על ניהול וביצוע של הזמנות חלפים

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן

אחזקת מערכות נשק

״אחזקת מערכות נשק״ הוא מסלול גיוס חרדים המזכה בתעודה. במסגרת ההכשרה החיילים החרדים מתמחים בטיפול במערכות נשק מתקדמות

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן
לכל המסלולים