אלקטרונאי

+ פרטי המסלול

מסלול גיוס לחרדים ״אלקטרונאי״ בצבא מקנה לציבור החרדי אפשרות להתמודד עם בעיות מורכבות בתחום האלקטרוניקה ולצבור ניסיון רב במהלך שירותם הצבאי. אורכה של ההכשרה משתנה בהתאם לסוג ההשכרה שהחייל עובר. במהלך שירותו הצבאי החייל מטפל במגוון מערכות כגון; מערכות אלקטרוניקה תעופתית, אלקטרוניקה ביבשה ובים, אופטרוניקה ועוד מערכות משוכללות. בסוף ההכשרה החייל מקבל תעודה, המאפשרת לו להשתלב בשוק האזרחי בחברות העוסקות בתחום האלקטרוניקה.

+ למי מיועד המסלול

מסלול ״ אלקטרונאי״ מיועד לציבור החרדי בגילאי 18-21. המסלול מאפשר לציבור השומר תורה ומצוות להשתלב בצבא מבלי לפגוע באורח החיים שלו. בכדי לא לפגוע ברוחניות של החיילים, השירות הוא שירות מגדרי לגברים בלבד, כשרות המזון המחולקת לחיילים היא למהדרין ולחיילים מגיע חיזוק תורני מידי יום. במידה ועל החייל להישאר בבסיס בשבת, הוא יקבל ליווי רבני, וכל התפילות יערכו במניין. המסלול מיועד לבעלי פרופיל רפואי של 64 ומטה.

+ תשלומי משפחה

במטרה לשמור על אורח החיים של החיליים הנשואים, צה״ל מציע תמיכה וסיוע בגובה של עד 4,359₪ בנוסף לשכר הבסיס. סיוע זה מגיע לחייל כאשר הוא אב ליד/ה או שאשתו בהריון/סטודנטית. כמו כן הצבא יכול לסייע בערוצים נוספים כגון: שכר דירה, היתר עבודה, מענקי מזון, תווי שי לחג וסיוע כלכלי. גם חייל בודד רשאי להגיש בקשה לכל אותם הערוצים.

+ שנת משימה

חייל בוגר ישיבה חרדית שסיים את השנתיים של שירותו יכול לבקש לצאת לשנת משימה. בשנה זו יוכל החייל לרכוש מקצוע לחיים ולהשלים את השכלתו וכך להתשלב בשוק העבודה האזרחי. במסגרת שנת השירות החיילים זוכים לליווי תעסוקי, ייעוץ והדרכה בנושא השתלבות בשוק התעסוקה. מטרת שנת המשימה היא להכין את החייל לחיים שאחרי השירות הצבאי בו הוא תרם והגן על המולדת. שנת המשימה וההכשרה במהלכה ניתנת ללא עלות.

להצטרפות

לפרטים והצטרפות למסלול

מסלולים דומים:

אפסנאי טכני

מסלול ״אפסנאי טכני״ הוא מסלול גיוס חרדי, המאפשר לחייל המשרת בו לסיים את שירותו הצבאי כשבידיו תעודה מקצועית

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן

חשמלאי מעשי/מוסמך

מסלול ״חשמלאי מעשי/מוסמך״, הינו מסלול גיוס והכשרת חרדים בתחום תשתיות החשמל

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן

אופטרוניקאי

״אופטרוניקאי״ הוא מסלול גיוס לחרדים המשלב בין אלקטרונאי ואופטיקאי. משך ההכשרה במסלול הינה שלושה שבועות.

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן
לכל המסלולים