אופטרוניקאי

+ פרטי המסלול

״אופטרוניקאי״ הוא מסלול גיוס לחרדים המשלב בין אלקטרונאי ואופטיקאי. משך ההכשרה במסלול הינה שלושה שבועות, ובסופה יתמחה החייל באחד מהתחומים הבאים:
- אלקטרוניקה- מכלולי בקרת אש, רובוטיקה וכד'.
- אופטיקה - מערכות תצפית יום/לילה.
- מערכות טילים – מערכות טילי עורב וטילי גיל.
- נשק – תפעול ואחזקת כלי נשק הקיימים בצבא.

+ למי מיועד המסלול

מסלול ״אופטרוניקאי״ מיועד לציבור החרדי בגילאי 18-21. המסלול מאפשר לציבור השומר תורה ומצוות להשתלב בצבא מבלי לפגוע באורח החיים שלו. בכדי לא לפגוע ברוחניות של החיילים, השירות הוא שירות מגדרי לגברים בלבד, כשרות המזון המחולקת לחיילים היא למהדרין ולחיילים מגיע חיזוק תורני מידי יום. במידה ועל החייל להישאר בבסיס בשבת, הוא יקבל ליווי רבני, וכל התפילות יערכו במניין. המסלול מיועד לבעלי פרופיל רפואי של 64 ומטה.

+ תשלומי משפחה

במטרה לשמור על אורח החיים של החיליים הנשואים, צה״ל מציע תמיכה וסיוע בגובה של עד 4,359₪ בנוסף לשכר הבסיס. סיוע זה מגיע לחייל כאשר הוא אב ליד/ה או שאשתו בהריון/סטודנטית. כמו כן הצבא יכול לסייע בערוצים נוספים כגון: שכר דירה, היתר עבודה, מענקי מזון, תווי שי לחג וסיוע כלכלי. גם חייל בודד רשאי להגיש בקשה לכל אותם הערוצים.

+ שנת משימה

חייל בוגר ישיבה חרדית שסיים את השנתיים של שירותו יכול לבקש לצאת לשנת משימה. בשנה זו יוכל החייל לרכוש מקצוע לחיים ולהשלים את השכלתו וכך להתשלב בשוק העבודה האזרחי. במסגרת שנת השירות החיילים זוכים לליווי תעסוקי, ייעוץ והדרכה בנושא השתלבות בשוק התעסוקה. מטרת שנת המשימה היא להכין את החייל לחיים שאחרי השירות הצבאי בו הוא תרם והגן על המולדת. שנת המשימה וההכשרה במהלכה ניתנת ללא עלות.

להצטרפות

לפרטים והצטרפות למסלול

מסלולים דומים:

חשמלאי מעשי/מוסמך

מסלול ״חשמלאי מעשי/מוסמך״, הינו מסלול גיוס והכשרת חרדים בתחום תשתיות החשמל

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן

טכנאי מכונות – מש"א

מסלול ״טכנאי מכונות – מש"א״ הוא מסלול עבור הציבור החרדי, במסגרתו עובר החייל לימודי טכנאי מכונות מוסמך

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן

הנדסאי תכנון ופיתוח

מסלול גיוס החרדים ״הנדסאי תכנון ופיתוח״ הוא שירות המשלב בין לימודי תואר הנדסאי וצבירת ניסיון מקצועי

לפרטים ולהצטרפות לחץ כאן
לכל המסלולים