אודות

"מסלולי הגיוס החרדים", הם מסלולי גיוס לצבא ההגנה לישראל המיועדים לציבור החרדי בגילאי 18-21. המסלולים בנויים במיוחד כדי להתאים לציבור החרדים ואורח החיים שלו. המסלולי הגיוס החרדיים מאפשרים לציבור השומר תורה ומצווה, קלה ובחמורה, להשתלב בצבא מבלי לפגוע באורח החיים אליו רגיל. כדי לא לפגוע ברוחניות החיילים החרדים בצה"ל, מסלולי אלו הם מסלולים מגדריים לגברים בלבד, כשרות המזון המחולקת לחיילים היא למהדרין ולחיילים מגיע חיזוק תורני מידי יום. במידה ועל החייל להישאר בבסיס בשבת, הוא יקבל ליווי רבני ויזכה לערוך את כל תפילותיו במניין כהלכה.

בלשונית "מסלולי גיוס חרדים" באתר זה, יוכל המתגייס החרדי למצוא מגוון רחב של תפקידי לחימה ושלא לחימה, המיועדים במיוחד למגזר החרדים. שיבוץ החיילים בתפקידים השונים נעשה בהתאם לבקשת החייל, צרכי הצבא, פרופיל החייל והנתונים האישיים שלו.

שנת משימה במסלולי הגיוס החרדים

חייל בוגר ישיבה חרדית שסיים את השנתיים של שירותו הצבאי יכול לבקש לצאת לשנת משימה. בשנה זו יוכל החייל לרכוש מקצוע לחיים ולהשלים את השכלתו וכך להתשלב בשוק העבודה האזרחי. במסגרת שנת השירות החיילים זוכים לליווי תעסוקי, ייעוץ והדרכה בנושא השתלבות בשוק התעסוקה. מטרת שנת המשימה היא להכין את החייל לחיים שאחרי השירות הצבאי בו הוא תרם והגן על המולדת. שנת המשימה וההכשרה במהלכה ניתנת ללא עלות.